Зміна назви юридичної особи. Процедура, наслідки.

Зміна назви компанії

Найменування юридичної особи (яке складається з організаційно-правової форми, а також назви) є невід'ємним складовим так само як його юридична адреса, вищий, виконавчий, а також контролюючий органи. Більшою мірою назва компанії відображає характер економічної діяльності, яку вона здійснює. 

У процесі діяльності іноді може виникнути потреба у зміні назви юридичної особи з різних причин, які можуть бути пов'язані, наприклад, зі зміною характеру діяльності. А й справді, може виникнути ситуація, коли компанія кардинально змінює характер своєї діяльності, а стара назва при цьому ніяк не відповідає. Багато хто думає, що потрібно ліквідувати таку компанію і створювати нову фірму. Але це може затягнутися на дуже довгий час, та й взагалі виглядає досить незрозуміло і безглуздо. Тим більше, якщо вже є активи, які задіяні в процесі роботи. Досить буде змінити назву. Тільки слід бути уважним, оскільки мова йде лише про зміну назви, а не організаційно-правової форми.

Перше, що слід відзначити - це той факт, що зміна назви юридичної особи відноситься до категорії змін до статутних документів. З цього випливає, що нова назва має бути затверджена вищим органом підприємства (установчі збори або рада акціонерів), а також зафіксовано у статуті новій редакції.

Природно, як будь-які інші зміни в статутні документи, зміна назви підлягає державній реєстрації. Більше того, факт зміни назви опубліковується в спеціальному друкованому виданні, яким виступає Бюлетень державної реєстрації і за це стягується додаткова плата.

Після внесення змін до реєстру, дані про це надходять до органів статистики, податкової адміністрації, а також пенсійного фонду. Після обробки інформації зазначеними органами, державний реєстратор видає витяг, в якій вказується нова назва.

На початку цієї статті, автор вказав про необхідність звернути увагу на той факт, що змінюється лише назва, а не організаційно-правова форма. При зміні організаційно-правової форми утворюється нова юридична особа-правонаступник (детальніше про правонаступництво можна прочитати тут), і процес цей кардинально відрізняється від зміни назви, при якому юридична особа продовжує існувати. Більш зрозумілим буде умовне порівняння з фізичною особою. Наприклад, особа змінила прізвище, але ж воно само не перестає існувати фізично і юридично. У нього залишаються всі його права та обов'язки. У комерційному ж плані зміна найменування підприємства є ребрендінгом. Хорошим прикладом може послужити ситуація зі зміною компанії UMC назви на МТС. Після зміни назви юридична особа з вихідним назвою продовжувало існувати, зберігаючи за собою весь комплекс прав і обов'язків, яке вона мала до ребрендінгу.

При зміні найменування крім державної реєстрації варто пам'ятати і про свої основні контрагентів. Першим у списку є банк. Після проведення всіх реєстраційних дій, банк - це перша установа, в яку потрібно подати пакет документів для внесення змін до їх клієнтських баз, щоб уникнути подальших проблем в роботі. Також обов'язком, є повідомлення решти партнерів, з якими підприємство має договірні відносини про зміну останнім своєї назви. Як правило, підписується додаток до договорів, у яких відображається факт зміни однієї зі сторін своєї назви, яке було позначено в колишніх реквізитах. Або ж просто підписується новий договір.

В цілому процедура зміни назви юридичної особи не є складною, але має свої особливості, які потрібно враховувати при проведенні, як реєстраційних дій, так і при подальшому веденні діяльності. При необхідності зміни назви юридичної особи, фахівці нашої компанії з радістю допоможуть Вам в повній реалізації цього процесу.

Архів статей

квітня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...