Звільнення з роботи очима працівника

Звільнення з роботи

В продовження циклу статей присвячених трудовим правовідносинам дану статтю я хочу присвятити звільненню очима працівника.

Коли керівництво хоче Вас звільнити, існує декілька варіантів розвитку подій. Почнемо з негативного – Вас принципово хочуть звільнити «по статті». В цьому випадку також можливо себе захистити, а тому розглянемо можливі варіанти звільнення:

1.Ви є матеріально відповідальною особою і Вас хочуть звільнити за розкрадання майна підприємства. У цій ситуації головне не піддаватись тиску з боку роботодавця. На акті перевірки обов’язково поставте відмітку про те, що з ним не погоджуєтесь і обов’язково робіть копії всіх документів. Оскільки матеріально відповідальна особа підписує з роботодавцем договір про відповідальність, її становище на підприємстві досить специфічне, і виявити хоча б маленьку недостачу досить легко. Одна зверніть увагу, що жоден роботодавець не погодиться на незалежну податкову перевірку і Вам як матеріально відповідальній особі відомі причини. Звільнення «по статті» є не досить приємним, тому в будь-якому випадку готуйте документальну базу для оскарження такого звільнення в суді.

2.Варіант другий – Вас хочуть звільнити за невідповідність посаді. Такий варіант є актуальним для держаних службовців, оскільки часто вони влаштовуються на державну службу, а вже потім виникає питання з приводу їх освіти. При цьому можливістю зберегти посаду є отримання відповідної до посади освіти. В такому випадку на підприємство надається довідка з вищого навчального закладу.

3.Варіант третій – Вас хочуть звільнити за те, що Ви неналежним чином виконуєте службові обов’язки. Зверніть увагу, що неналежне виконання службових обов’язків має бути належним чином підтверджене. При цьому, якщо Ви працюєте на державному підприємстві, вам шляхом атестації легше довести свою професійну придатність та компетентність. В будь якому випадку, як зазначалось вище, не забувайте готувати документальну базу для оскарження неправомірного звільнення в суді.

Як Ви вже зрозуміли з викладених варіантів, доцільно звертатись до суду у двох випадках – Вас звільнили «за статтею» та Ви є державним службовцем і хочете зберегти посаду.

В трудових спорах найважливіше – це документальна база. Покази свідків Вам буде отримати досить Важко, адже всі свідки – це працівники одного підприємства. З огляду на це, коли ситуація починає загостюватись, зверніться до юриста, який допоможе підготувати документальну базу.

Спеціалісти Юридичної компанія «Оптімум» допоможуть у вирішенні трудових спорів, а саме представлять Ваші інтереси в суді, нададуть консультаційні послуги та проведуть переговори з роботодавцем.

Архів статей

травня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...