Отримання статусу закордонного українця

Закордонний Українець

Прочитавши статтю в одній з друкованих видань, які розповсюджуються в Києві, про можливість стати українцем за 10 $, а також про простоту реалізації такої можливості, один з фахівців нашої компанії вкрай здивувався від публікації ЗМІ подібної неправдивої інформації, оскільки добре знайомий з реалізацією подібної процедури на практиці. Більше того розкрита тема є частиною обширного блоку інформації щодо правового регулювання міграції в Україні яка викладена в блозі на сайті нашої Юридичної компанії. У даній статті мова піде про статус «закордонного українця» , про можливості, якими наділяється особа, яка знаходить цей статус, а також про процедуру отримання цього статусу. 

Почнемо, мабуть, з визначення поняття «закордонний українець». Закордонним українцем визнається особа, яка має громадянство іншої держави, але при цьому має етнічне походження з України. З визначення, а також положень закону « Про правовий статус закордонних українців», який є основним джерелом права в регулюванні подібного роду питань, відразу потрібно виділити, що правом на отримання статусу закордонного українця наділені тільки іноземці, які мають етнічне походження з України. Поняття етнічне походження - це походження особи, а також його кровних родичів по прямій низхідній лінії з України, тобто такі родичі повинні народитися на території нашої держави, або на територіях, які йому належали в минулому. Чому важливо виділити саме українське походження, а не, українське громадянство або проживання на території України? Громадянином України може бути особа, як має пряме походження з України, так і та особа, яка його не має. А оскільки законом заставлено вимога саме українського етнічного походження, родинного зв'язку з особою, яка його не має, але при цьому є громадянином або резидентом України недостатньо.

Давши визначення поняттю «закордонний українець» перейдемо до питання отримання зазначеного статусу. Перш за все, хочеться відзначити , що ця процедура може затягнутися на досить довгий час. Статус закордонного українця, а також свідоцтво, яке його підтверджує, видає Комісія по закордонним українцям при Кабінеті міністрів України через Міністерство закордонних справ України. Пакет документів, який подається в МЗС не дуже великий, але все, таки варто, приділить увагу певних документів з його складу. Оскільки для отримання статусу необхідно мати українське походження, само собою, його потрібно підтвердити, надавши відповідні документи. Такими документами будуть свідоцтва про народження, а також свідоцтва про шлюб кровних родичів, зв'язок з якими має особа, яка бажає стати « закордонним українцем». Одним словом треба зібрати весь ланцюжок родинних зв'язків, яка підтвердить українське походження. Відразу потрібно звернути увагу на можливі складнощі в наданні документів. У разі наявності всіх складових, завдання може бути досить простим, а от у випадку їх відсутності? Тут то і починається кропітка робота з пошуку родинних зв'язків. Основним джерелом, який може допомогти у відновленні інформації є архіви. Для початку потрібно подати заявку до архівної установи про наявність взагалі будь-яких даних, які можна стати в нагоді в загальному процесі отримання статусу. У разі позитивної відповіді потрібно подати заявку на ознайомлення з архівними даними, а також зробити з них витяги, які в підсумку будуть завірені печаткою та підписом начальника архівної установи. До слова, МЗС, а також комісія дуже ретельно перевіряють документи, а також наявність етнічного походження. У разі його відсутності позитивної відповіді чекати не варто. Це один з основних моментів, який потрібно враховувати, оскільки багато людей думають, що достатньо мати родинний зв'язок з громадянином України.

І нарешті, відповімо мабуть, на найголовніше питання : «А що дає особі статусу закордонного українця?». Почнемо з того, що не варто плутати статус закордонного українця з поняттям резидента і вже тим більше з поняттям громадянина України. Сам по собі статус закордонного українця не дає прав, якими наділені резиденти або громадяни. Правовий статус закордонного українця такий же точно як і у звичайного іноземця, який тимчасово перебуває на території України. Переваги особи, яка отримала статус закордонного українця, полягає в можливості мігрувати (отримати постійний вид на проживання) в Україні минаючи квоту міграції. Враховуючи те, що кожен код квота складає всього 50 - 100 осіб, перевага статусу очевидно. Міграційна процедура (її опис можна знайти у попередніх статтях про правове регулювання міграції на нашому сайті) проходить у звичайному порядку і нічим не відрізняється від тієї , яка встановлюється для мігрантів в межах квоти.

Підводячи підсумок під усім сказаним, хочеться ще раз нагадати, що статус закордонного українця не дає будь-яких додаткових прав серед тих які мають іноземці ( нерезиденти) в Україні, але зате дає дуже велику можливість мігрувати в Україну. У будь-якому випадку, при виникненні проблем з отриманням статусу або з формуванням пакета необхідних документів краще звертатися до наших фахівців, які завжди готові надати Вам допомогу.

Архів статей

квітня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...