Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/optimum24com/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 652
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/optimum24com/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 654
Отримання тимчасового дозволу на проживання на підставі працевлаштування в Україні
- Деталі
- Опубліковано: 21 вересня 2013
Описавши, загалом, правове регулювання міграції в Україні хотілося б зупинитися детальніше на конкретних випадках, які пов'язані з практичною реалізацією зазначеного питання. У даній статті мова піде про отримання тимчасового дозволу на проживання (один з найпоширеніших випадків) для категорії осіб, які отримують його на підставі працевлаштування на території України та отримання, якого здійснюється в два етапи.
Як завжди почнемо з вказівки нормативно-правової бази, яка регулює видачу зазначеного документа. Основними нормативно-правовими актами є Закон України «Про правовий статус іноземців або осіб без громадянства», а також «Порядок видачі тимчасового виду на проживання», затверджений Міністерством внутрішніх справ. Оскільки вид на проживання виходить у зв'язку з працевлаштуванням, основним джерелом права в даному випадку, також є «Порядок видачі, продовження та анулювання дозволу на використання праці іноземця», затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів.
Отже, перше з чого потрібно починати (перший етап) - це отримання дозволу на використання праці іноземця. Відповідальним за видачу відповідного документа є Державний Центр Зайнятості. Дуже важливим буде зауваження, що після прийняття Закону «Про зайнятість населення», Центр Зайнятості займає досить жорстку позицію, тому для отримання позитивного результату потрібна обґрунтована мотивація. На підтвердження цьому факту можна навести як мінімум приклад з «Порядку про видачу, продовження та анулювання дозволу на використання праці іноземця», за яким роботодавець зобов'язаний за 15 днів до подачі заяви про дозвіл подати запит до Центру зайнятості з інформацією стосовно попиту на робочу силу. Простими словами, до подання заяви на дозвіл, роботодавець повинен переконатися, що немає фахівців на відповідну вакансію серед громадян України. Інша ситуація складається у разі, якщо особа претендує на керівну посаду на підприємстві при цьому воно ж є його засновником (учасником) або співучасником. У даному випадку моніторинг ринку праці України не потрібно, і запит буде обґрунтованим. Далі роботодавцю необхідно безпосередньо подати в Центр Зайнятості заяву встановленого зразка з проханням видати дозвіл на використання праці іноземця. Крім заяви в пакеті документів подається копія паспорта іноземця з перекладом, копія (або копії) документів, що підтверджують відповідну кваліфікацію, фотографії, довідки про відсутність хронічних захворювань, а також захворювань, пов'язаних з надмірним вживанням алкоголю, наркотичних і токсичних засобів, довідку від працедавця про тому, що посада, яку займає іноземців не вимагає обов'язкової наявності українського громадянства, а також довідки з органів внутрішніх справ про наявність чи відсутність судимості, а також про те, що особу не засуджено і не притягнуто до кримінальної відповідальності. Також роботодавець зобов'язаний надати до Центру зайнятості оригінал трудового договору. Не варто забувати, що документи, видані іноземними державними органами, повинні бути переведені та легалізовані у встановленому законом порядку. Заява, а також всі додані до неї документи Центр зайнятості розглядає протягом 15-ти робочих днів. Дозвіл видається строком на 1 рік і може бути продовжено на такий же термін.
Другим етапом подаються документи для отримання виду на проживання. Необхідний пакет документів (який включає в себе: заяву від іноземця, клопотання приймаючої сторони про видачу іноземцю тимчасового виду на проживання, фотографії, паспорт або документ, що його замінює (тільки пред'являється), документи, що підтверджують право власності на житло, в якому буде зареєстрований іноземець, а також заява власника цього житла з дозволом реєстрації, клопотання роботодавця про видачу посвідки на проживання і дозвіл на використання праці іноземця) подається у відділ міграційної служби України за місцем проживання іноземця. Протягом 15-ти днів після подачі всіх документів, зазначений орган зобов'язаний дати відповідь, результатом якого буде видача дозволу на проживання або ж відмова такої видачі.
Як бачимо, отримання тимчасового дозволу на проживання у зв'язку з працевлаштуванням процес дуже складний та займає багато часу на складення та отримання необхідних документів для подальшої їх подачі. Враховуючи проходження 2-х етапів, як мінімум, на це піде 30 робочих днів, але це з урахуванням правильного складання всіх документів. Досить великий обсяг документів, які необхідно правильно скласти, від чого і буде прямо залежати кінцевий результат, а також час, витрачений на його отримання. У разі виникнення необхідності отримання тимчасової посвідки на проживання у зв'язку з працевлаштуванням, радимо звернутися до фахівців нашої Юридичної компанії, які допоможуть Вам у цій нелегкій справі.