Відновлення втрачених статутних та реєстраційних документів підприємства

Втрата статутних документів

У житті можуть траплятися як позитивні , так і негативні події , які можуть , як підняти , так і сильно зіпсувати настрій людині. У нашу компанію не раз зверталися клієнти, які стикалися з різного роду труднощами , вихід з яких знаходили фахівці , цим самим їм істотно допомагаючи.

У даній статті мова піде про випадки втрати статутних документів підприємства, а також вихід з ситуації, що склалася. У разі втрати статутних документів або їх крадіжки (з неможливістю повернення) багато хто вважає, що це ситуація безвихідна і може істотно нашкодити ведення бізнесу. Так, випадок досить неприємний, але цілком вирішальний, але на його рішення буде потрібно певний час.

Почнемо з відновлення втрачених реєстраційних документів. До них відносяться виписка з Єдиного державного реєстру, довідка статистики, довідки з податкової інспекції та Пенсійного фонду. Насправді відновлення зазначених документів цілком посильне завдання, оскільки їх можна відновити в органах, які їх видавали. Для відновлення виписки потрібно звернутися до державного реєстратора за місцем реєстрації підприємства з відповідним запитом. Відповідні дії потрібно провести і для отримання довідки статистики, 4- ОПП та Пенсійного фонду.

У випадку ж втрати статутних документів, справи йдуть трохи складніше. Почнемо з того, що відновлення статутних документів проводиться в 2 етапи, а також вимагає взаємодії з органами МВС. Для початку, після виявлення відсутності документів, потрібно звернутися в районне відділення міліції із заявою про їх зникнення. Після подачі заяви потрібно взяти в райвідділі довідку про те, що заява зареєстрована і перебуває на розгляді у слідчого. Далі слід подати заяву державному реєстратору за місцем реєстрації підприємства про втрату статутних документів, а також з проханням опублікувати цю інформацію в спеціалізованому друкованому виданні. У даному випадку друкованим виданням виступає Бюлетень державної реєстрації, який випускає реєстраційна служба України. Оголошення, опубліковується в найближчому номері, але вихід його може затягнутися максимум на 2 тижні. Тому зазначений термін потрібно враховувати при розрахунку загального терміну відновлення документів. Після виходу номера з потрібним оголошенням, можна звернутися до будь якого районного відділення реєстраційної служби по реєстрації юридичних осіб з проханням зняти копію з оголошення, але тільки по закінченні мінімум 10-ти днів після виходу (саме стільки часу проходить з моменту виходу номера до отримання його реєстратором). Можна прискорити цей процес, купивши самостійно необхідний випуск Бюлетеня державної реєстрації в головному відділенні держреєстру в місті Києві. Маючи на руках копію сторінки з оголошенням, подається необхідний пакет документів державному реєстратору для видачі дубліката статуту або ж для реєстрації нової редакції в разі необхідності внести до редакції загубленого статуту зміни.

Як бачимо, якихось непереборних труднощів у відновленні статутних та реєстраційних документів немає, адже назвати процедуру складною не можна. Але все ж при її реалізації можуть виникнути складності, які краще долати, звернувшись до професіоналів. З цим завжди готові Вам допомогти фахівці нашої  Юридичної компанії.

Архів статей

червня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...