Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/optimum24com/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 652
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/optimum24com/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 654
Ліквідація підприємства
- Деталі
- Опубліковано: 29 квітня 2013
Ліквідація підприємства, ліквідація суб'єкта підприємницької діяльності (СПД) - це однин з провідних видів діяльності юридичної компанії Оптимум. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені, що ми проведемо її в обумовлені терміни і ... видамо гарантований результат. Нам абсолютно не важливо, де знаходиться підприємство (фірма) яку Вам треба ліквідувати, будь то Київ, Київська область або інший регіон України. На всій території нашої країни діють одні закони, на підставі яких і проводиться ліквідація підприємств та ФОП.
Коротко хочу розповісти, як можна провести ліквідацію компанії. Існує 2 основних варіанти, за якими можна провести ліквідацію і надалі виключити вашого суб'єкта господарювання з реєстру юридичних осіб, адже це і є той результат, якого ви хочете досягти. До першого варіанту я б відніс варіант ліквідації за рішенням власника підприємства, тобто це коли власники своїм рішенням починають ліквідувати своє ТОВ, ПП, СПД. Тут все просто - ви як власники повинні провести громадські збори і відобразити його у вигляді протоколу громадського зібрання, який згодом треба віднести державному реєстратору, щоб він вніс до реєстру дані про ліквідацію вашої компанії. Після цього Вам доведеться неабияк побігати, тому що компанію треба зняти з реєстрації зі всіх фондів, до яких суб’єкт господарської діяльності сплачує обов’язкові відрахування. Це пенсійний фонд, податкова інспекція і т.д. При проведенні цієї процедури, ви як ліквідатор обіб'єте пороги не одного кабінету, і витратите дуже багато часу. При цьому найбільш проблемний державний орган, з яким Вам доведеться мати справу, це податкова інспекція, яка вам з упевненістю захоче дорахувати податки, які ви повинні були сплатити. І згодом, ви повинні будете сплатити їх, тому що податкова інспекція не видасть вам потрібний документ з відміткою про зняття з свого реєстру, і комплект документів на подачу до державного реєстратора буде не повний. Приблизний термін ліквідації підприємства таким шляхом становить від 3-ох до 9-ти місяців.
До другого способу ліквідації потрібно віднести банкрутство підприємства. За старим законом, термін ліквідації підприємства за скороченою процедурою, становив до 3-ох місяців. Новим законом, який набув законної сили з 19.01.2013 року, законодавець скасував скорочену процедуру ліквідації підприємства і залишив тільки фундаментальні і довгі процедури. Термін ліквідації підприємства шляхом банкрутства зараз становить приблизно 5 місяців і є більш витратним для клієнта. Давайте не будемо забувати, що процедура банкрутства підприємства - це тривале і складне завдання, впоратися з яким можуть тільки фахівці своєї справи, які проходили цей шлях не один раз. Вся процедура проходить в Господарському суді. Суд по заяві з боку кредитора відкриває провадження у справі, визнає підприємство банкрутом і затверджує ліквідаційний баланс арбітражного керуючого (ліквідатора). При цьому в процедурі відбувається закриття рахунків підприємства, задоволення вимог кредиторів (якщо є майно або гроші на рахунках компанії), а також списання боргів підприємства, у разі, якщо задовольнити вимогу кредиторів просто нічим. Все це суд описує у своєму останній ухвалі, якою затверджує ліквідаційний баланс, підготовлений арбітражним керуючим і поданий ним суду на затвердження.
Наслідком ліквідації і першим, і другим способом, є виключення підприємства з реєстру, яке відбувається шляхом внесенні відповідних даних до реєстру державним реєстратором. У першому випадку ви збираєте весь необхідний пакет документів і приносите на затвердження державному реєстратору, який вносить до свого реєстру інформацію про ліквідацію особи. У іншому випадку, Господарський суд сам направляє оригінал ухвали про затвердження ліквідаційного балансу і про ліквідацію підприємства поштою. Державний реєстратор на підставі цієї ухвали сам вносить інформацію про ліквідацію підприємства та про виключення з реєстру інформації про нього.
В будь-якому разі, спеціалісти нашої компанії зможуть надати Вам кваліфіковану допомогу у ліквідації Вашого підприємства.