Визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню

Навіть коли судовий спір програний, і вже почалася процедура примусового виконання судового рішення, не варто здаватися завчасно, адже навіть у цій ситуації залишається можливість (і доцільність) боротьби за свої інтереси. ...

 Справа в тому, що бувають у практиці рідкісні випадки, коли виданий судом виконавчий лист не підлягає виконанню. Про один такий випадок я і хочу вам розповісти.

Одним з районних судів міста Києва було видано виконавчий лист, за яким державний виконавець повинен був здійснити відновлення позивача на робочому місці, з якого той був раніше звільнений. У даній справі я представляла інтереси роботодавця і, будучи не згодною з винесеним рішенням, подала на нього апеляційну скаргу. Проте суд, не дивлячись на пропуск всіх встановлених законом для написання рішення термінів, не поспішав видавати його повний текст. Оскільки я щодня намагалася отримати повний текст рішення, щоб справа якомога скоріше була направлена до апеляційного суду, мені не складно було запам'ятати період, коли суддя, так і не склавши повного тексту рішення, пішов у відпустку.

Крім того, я звернулася з адвокатським запитом до голови суду, в якому просила в письмовому вигляді вказати дати перебування судді у відпустці.

Коли моєму довірителю поштою прийшла постанова про відкриття виконавчого провадження, я порівняла дату видачі виконавчого листа, зазначену в постанові, і дати, коли суддя перебував у відпустці. Як не парадоксально, суддя перебував у відпустці під час видачі виконавчого листа, який він, ймовірно, власноручно підписав.

Звичайно, була велика ймовірність того, що виконавчий лист підписав інший суддя, який за законом був уповноважений замінювати колегу під час відпустки. Я вирішила довести внести остаточну ясність у цю неоднозначну ситуацію, і поїхала у виконавчу службу. Основною моєю метою було ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження і встановити, ким же з суддів був підписаний виконавчий лист.

Можете уявити собі, яким було моє здивування, коли я побачила на виконавчому листі підпис судді, який виніс рішення, при тому, що він офіційно був у відпустці під час видачі виконавчого листа, тобто, згідно закону, не мав жодних суддівських повноважень на цей період, у тому числі й права підписувати будь-які процесуальні документи.

Тим більше, у мене до того часу вже було письмове підтвердження – довідка від голови суду про те, що суддя під час видачі виконавчого листа дійсно перебував у відпустці.

Далі залишалося тільки скористатися частиною 2 статті 369 Цивільного процесуального кодексу України, а саме - звернутися до суду з письмовою заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню. До заяви я доклала копію виконавчого листа, зроблену у виконавчій службі і копію відповіді глави суду, що підтверджує перебування судді у відпустці. Ну і, звичайно ж, у заяві я не забула процитувати Закон України «Про виконавче провадження». Зокрема - його положення про вимоги до виконавчого документа, де чітко визначена обов'язковість підписання виконавчого документа уповноваженою особою.

В даний момент суд ще не розглянув мою заяву. Продовження цієї історії буде опубліковано на нашому сайті по мірі розвитку подій.

У зв'язку з викладеною ситуацією - настійно рекомендуємо всім учасникам судових спорів звертати увагу на всі обставини судочинства та примусового виконання судових рішень. І, звичайно ж, за  можливості, користуватися послугами професійних юристів, які завдяки своєму досвіду і спеціальних знань, зможуть належним чином представити і захистити Ваші інтереси.

Архів статей

травня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...