Звільнення, яким його бачить роботодавець

звільнили

Шановні читачі нашого блогу, новий цикл статей буде присвячений трудовим правовідносинам. Ця інформація буде корисна як працівникам, так і їх роботодавцям. Ми постараємося бути максимально об'єктивними і не приймати чиюсь сторону. У трудових спорах у кожної зі сторін своє бачення ситуації, що склалася і кожен вважає себе постраждалим. 

Перша стаття у нашому циклі буде присвячена звільненню, та викладена буде з точки зору роботодавця.

На Вашій фірмі є співробітник, якого Ви дуже хочете звільнити? Не поспішайте відразу вказувати йому на двері, адже обов'язок дотримуватися КЗпП ніхто з підприємства не знімав. Але вихід є завжди, головне дотримати всі вимоги та формальності.

Звільнити працівника можна з ряду причин:

- Запізнення, або прогул;

- Невиконання або неналежне виконання службових обов'язків;

- Поява на робочому місці в стан алкогольного або наркотичного сп'яніння;

- Розкрадені майна роботодавця, так далі.

Все вище опис причини підлягають належному документуванню. Наприклад, звільнити працівника за неналежне виконання службових обов'язків можна тільки у випадку, якщо до нього до цього було застосовано дисциплінарне стягнення.

У будь-якому випадку, при назрівання конфлікту, на підприємство необхідно зібрати комісію з трьох людей, яка в документальній формі складе і підпише акт про проступок працівника. Працівнику необхідно дати цей акт для того, щоб він ознайомився з ним і підписав та надав письмові пояснення. У разі відмови працівника комісія робить про це відмітку на самому акті.

Якщо людину звільняють за статтею, він прийме всі міри для відновлення своєї репутації, аж до звернення до суду. Тому при оформлення такого звільнення слід бути гранично грамотним і в разі не розуміючи або незнання певних тонкощів або нюансів звернутися за консультацією до юриста.

Як говорить статистика, у нашій країні близько 80% спорів вирішуються судами на користь працівника. Але ж ніхто не заважає Вам потрапити в 20% роботодавців, які виграли суд. Правила прості - спочатку правильно оформити звільнення.

Морально і документально будьте готові до того, що комісія з праці за заявою сторони може провести перевірку і скласти акт про ведення кадрового документообігу на підприємстві. Також Податкова інспекція проведе перевірку того, наскільки правильно і своєчасно Ви нараховуєте заробітну плату, і ця перевірка буде торкатися, не тільки заробітної плати звільненого працівника, але і заробітної плати всього підприємства.

В даному випадку є два варіанти вирішення питання, або готуватися ґрунтовно до суду, або знаходити точки дотику. У ряді важких випадків наша компанія виступає медіатором між роботодавцем і звільненим працівником. Мета медіації в такій ситуації максимально убезпечити роботодавця і позбавити його від судової тяганини.

Фахівці Юридичної компанії «Оптімум» проконсультують Вас з приводу звільнення працівника, представлять інтереси Вашого підприємства в суді і виступлять в ролі медіаторів.

Архів статей

березня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...