Розподіл майна подружжя придбаного в кредит

Розподіл кредитного майна

Зазначену статтю я хочу присвятити досить актуальній темі. Розлученнями у наш час нікого не здивуєш. Однак розірвання шлюбу і поділ майна – це абсолютно різні правові категорії, а у більшості випадків абсолютно різні судові процеси. Законодавець завбачливо надав колишньому подружжю термін у три роки для звернення до суду з позовом про поділ майна набутого під час шлюбу.

Особливої уваги заслуговує поділ майна, яке придбане подружжям за рахунок кредитних коштів. При цьому доцільно звернути увагу, якщо кредит на час розгляду справи ще не виплачений – банк обов’язково буде залучений у якості третьої особи.

Розглянемо три варіанти того, яким може бути правовий статус майна, придбаного подружжям в кредит.

Першим є варіант, коли під час шлюбу, подружжя придбає в кредит машину або квартиру за спільні кошти. Кредит оформлюється на одного з подружжя, однак відповідно до закону, другий з подружжя обов’язково повинен надати згоду на укладення кредитного договору. Відповідно до закону розподілу підлягає не тільки майно, а й зобов’язання подружжя.

В даному випадку потрібно домовлятися з банківською установою, та укладати два окремих кредитних договори. Однак банки на це ідуть неохоче з наступних підстав: наприклад, при переукладенні кредитного договору на квартиру банк отримує від кожного з подружжя в іпотеку одну другу квартири, що є для нього вкрай невигідним. Робота юриста полягає в тому щоб грамотно провести роботу з банком та в результаті укласти два кредитні договори.

Другий варіант передбачає ситуацію, коли кредит був оформлений одним з подружжя до укладення шлюбу, а зобов’язання за ним виконувалися за рахунок спільних грошових коштів подружжя, отриманих під час перебування у шлюбі. В такій ситуацій той з подружжя, хто вніс свій вклад у виконання кредитних зобов’язань іншого подружжя має право на отримання грошової компенсацій. Розмір компенсації визначає суд, і завданням юриста є отримання для клієнта компенсації, яка реально відповідає здійсненому ним грошовому вкладу.

Третій варіант є найбільш складним, та потребує ретельного судового розгляду та грамотної роботи юриста. Виникає ситуація, коли однин з подружжя вклав у погашення кредиту власні грошові кошти. Наприклад, продав житло, яка було у його власності до укладення шлюбу, а грошові кошти вклав для придбання спільного житла. Отримав певну грошову суму від батьків у подарунок та вклав її у придбання спільного автомобіля. Отримав певну премію, за індивідуальні досягнення і вклав її у придбання спільного майна. В такому випадку апріорі неможливо поділити кредитні зобов’язання та майно, набуте на їх підставі, між подружжям порівну. Юристу необхідно довести джерело походження вкладених у спільне майно коштів, а головне, що ці кошти є власність одного з подружжя, а не спільною сумісною власністю.

Спеціалісти Юридичної компанії «Оптімум» готові надати Вам більш детальну консультації враховуючи ситуацію, що склалась з приводу поділу Вашого майна. Крім того, ми можемо представити Ваші інтереси в суді, з метою захисту Вашого інтересу при поділі майна.

Архів статей

квітня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...