Оподаткування торгівлі через Інтернет – системи оподаткування

оподаткування інтернет торгівлі

Зараз в Україні поширеними є операції з купівлі-продажу товарів та послуг в Інтернет-магазинах через веб-сайти, які виміщають товари або послуги, варіанти придбання та розрахунку. Це є дуже зручно, адже покупцю лише потрібен доступ до мережі Інтернет. 

На своєму початку існування Інтернет торгівля, була взагалі не актуальною в суспільстві та їй не довіряли та взагалі боялись, а вже на сьогоднішній день вона набрала таких обертів та масштабів, що податкова служба вже не знає що робити. Яскравим прикладом є спори податкової із великими Інтернет магазинами.

Проаналізувавши зараз ситуацію по даному питанню в Україні, можна дійти висновку, по перше Податкова служба застосовує ті ж самі засоби контрольно-перевірочної роботи до Інтернет торгівлі, що і вона застосовує до інших торгівельних компаній, відповідно не існує до Інтернет магазинів якийсь індивідуальний підхід зі сторони Податкової служби. Відтак можна зробити висновок, що вони будуть застосовувати при вирішенні спорів судову практику. По друге якщо застосовуються web-розрахунки, такі як Web Money не є способом захисту від зовнішніх посягань бізнесу, адже все одно підозри або звинувачення правоохоронних органів надають можливість цим органам здійснювати натиск на одного і того самого суб'єкта підприємницької діяльності. 

В даній сфері діяльності, відсутність досвіду не є головним, адже якщо дана справа приносить прибуток, то Інтернет магазини все одно шукають варіанти виходу, та збереження свого прибутку.

Податковий кодекс закріплює загальні правила оподаткування, які вже обирає суб’єкт господарювання..

Існує дві системи оподаткування: загальна та спрощена. В першу чергу якщо ви вирішили займатись торгівлею в Інтернеті, потрібно знати як саме ви будете працювати? Або як відокремлена юридична особа (у формі ТОВ, АТ, ПП) або просто ФОП.

таблиця оподаткування

Для Інтернет магазинів у яких великий обсяг торгових операцій підходить загальна система оподаткування, (очевидно, що таких в Україні дуже мало).

Не зручність загальної системи оподаткування полягає у щомісячній податковій звітності, для чого потрібні в штаті декілька бухгалтерів.

Другим варіантом є спрощена система оподаткування, яку можна обрати відповідно до законодавства України. Фіксована ставка податку і спрощена система звітності є перевагами цієї системи, недоліками є обмежена кількість працівників та прибутку, а для фізичних осіб підприємців мінусом є те, що відповідальність вони несуть всім своїм майном.

З’ясувавши всі за і проти можемо вам порадити, що для даного виду бізнесу, найоптимальнішим варіантом буде реєстрація фізичної особи-підприємця на спрощеній системі оподаткування. Тоді ви маєте можливість легко перейти в іншу групу спрощеної системи оподаткування. Також це дає можливість робити на підставі договору доручення, транспортного експедирування, агентських договорів, що дає змогу зараховувати до прибутку тільки суми агентської винагороди.

Можна зробити висновок, що Інтернет торгівля хоча і не врегульована ніяким чином в законодавстві, але все таки торгівці знаходять легальний вихід та заробляють на цьому кошти.

Якщо у вас виникнуть запитання, фахівці Юридичної компанії «Оптімум» готові надати Вам консультації, відкрити товариство та налагодити Ваш бізнес.

 

Архів статей

липня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...