Яка відповідальність за дрібні правопорушення – порушення громадського порядку, вживання спиртних напоїв в громадських місцях (транспорті), нецензурна лайка, чіпляння до людей, перебування в нетверезому стані

распитие пива

Дрібні адміністративні проступки є досить поширеними у наш час і страждають від цього пересічні громадяни. У цій статті я хочу розповісти про стандартні випадки таких правопорушень та те, яким чином можна захистити свої права, та яке покарання понесуть кривдники. 

Багато хто подорожує потягами або автобусами міжміського сполучення. Не завжди люди, що подорожують поряд, знаходяться в адекватному стані, а саме: вони можуть перебувати на підпитку, або поводити себе неадекватно.

Статтею 173 Кодексу про адміністративні правопорушення визначено дрібне хуліганство, як порушення порядку як на вулиці так і вдома, нецензурна лайка, з приставанням до людей. За дане порушення законом передбачено стягнення у вигляді штрафу від 51 грн. до 119 грн. або до виправних робіт до 60 годин або арешт на 15 діб. В першу чергу потрібно пам’ятати, що провідник в поїзді, водій автобусу міжміського сполучення не мають права впускати до вагону (салону) пасажира, що перебуває у нетверезому стані. Крім того, розпивати спиртні напої у транспорті заборонено.

Статтею 178 КУАП  яка регламентує що розпивання алкогольних напоїв (пива, горілки, різних лікерів що містять алкоголь) в громадських містах заборонено та тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу віл 17 грн. до 85 грн. А якщо вас затримали повторно, то на вас покладається штраф від 51 грн. до 119 грн. 

У випадку, затримання на підпитку, то ви будете притягнуті до штрафу від 51 грн. до арешту на 15 діб. 

Якщо трапилось так, що з вами їде особа, яка поводить себе неадекватно або перебуває на підпитку, і цим створює вам та оточуючим дискомфорт звертайтесь до водія, провідника або начальника потяга. Ви маєте повне право вимагати висадити таку особу на найближчій залізничній чи автостанції. Крім того на кожній залізничній станції працює транспортна міліція, яка зобов’язана реагувати на звернення громадян.

Відповідно до статті 185-9 КУАП - непокора працівникам транспорту що здійснює контроль за перевезенням пасажирів, невиконання їх вимог або розпоряджень, пов’язана з образою або іншими протиправними діями тягне за собою штраф від 17 грн., або виправними роботами до 2-х місяців з оплатою до бюджету держави 20% від свого заробітку. Одразу хочу попередити, що буде складено протокол про адміністративне правопорушення, і від Вас попросять надати пояснення. Цього не потрібно боятися. Чітко опишіть ситуацію, яка склалася, та ознайомтесь з протоколом.

Якщо провідник відмовляється висаджувати пасажира, нагадайте йому, що він не мав права його пускати до вагону, і на найближчій станції ви звернетесь до начальника поїзда та транспортної міліції.

Може також бути ситуація, коли Вам доведеться деякий час провести в залі очікування на вокзалі або автостанції. І таке перебування не завжди буває приємним через присутність неадекватних пасажирів.

Не бійтесь відстоювати свої права, в даному випадку транспортна міліція та начальник станції зобов’язані відреагувати на звернення. Бажано, в разі відмовок, витратьте 20 хвилин та викладіть його письмово. При цьому зауважте, що якщо з вами щось трапиться, вина за це повністю ляже на них.

Головне пам’ятати, що порушення спокою в громадських місцях є адміністративним правопорушенням і без вашої участі представники правоохоронних органів не зможуть на нього належним чином відреагувати. Не залишайтесь байдужими до того, що хтось спричиняє Вам дискомфорт, з цим можна і потрібно боротись. Працівники правоохоронних органів, зокрема транспортної міліції, реагуючи на звернення роблять не послугу, а виконують свою роботу. А виконувати Вони її мають сумлінно.

Архів статей

травня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...