Процедура отримання свідоцтва адвоката, чи зараховується стаж секретаря судового засідання до загального юридичного стажу

свідотство адвоката

У зв’язку зі змінами внесеними до законодавства досить актуальною стала тема отримання свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, оскільки було внесено багато змін. 

Особу, яка має намір отримати свідоцтво, в першу чергу цікавлять наступні питання:

1)що означає термін «стаж роботи у сфері права», та з якого періоду зазначений стаж починає рахуватися;

2)якою є вартість складання іспиту;

3)якою є вартість проходження стажування.

Почнемо з терміну «стаж роботи у сфері права». Цікавим є той факт, що певний проміжок часу під зазначений термін підпадав стаж роботи на посаді секретаря судового засідання. Однак Комісія змінила свою думку на абсолютно полярну, при цьому не змінивши аргументи. Дивним є твердження комісії, що обов’язки секретаря судового засідання не входять до юридичної сфери. Якщо уважно переглянути оголошення про вакансії суду, вимогою до секретаря судового засідання є наявність юридичної освіти не нижче рівня молодшого спеціаліста.

На нашу думку така ситуація є неоднозначною. Особа, що має стаж на посаді секретаря судового засідання, має право подавити документи для здобуття статусу судді, однак не може подавати документи для здобуття статусу адвоката.

Важливим є питання, з кого періоду обраховувати стаж у сфері права. Тепер закон визначив, що стаж починає нараховуватись лише після здобуття повної вищої юридичної освіти. Однак на нашу думку така норма закону потребує корегування. Раніше особи, які після отримання рівня бакалавра йшли працювати, отримавши рівень спеціаліста або магістра могли розраховувати на зарахування стажу. Тепер ця ситуація є спірною. Хоча багато випускників брали у навчальних закладах довідку, яка давала можливість зекономити час. Пояснимо більш детальніше. Термін навчання спеціаліста становить 1 рік, а термін навчання магістра становить 2 роки. І той, і інший рівень є вищою освітою. То чому магістру просто не взяти довідку і не зекономити цілий рік час, раніше почавши самостійну адвокатську діяльність.

На даний момент часу вартість складання іспиту становить на даний момент час 3500 тисячі гривень, хоча раніше становила 5 000 тисяч. Однак ця сума відповідно до законодавства варіюється відповідно до потреб комісії. На нашу думку це є абсолютно нераціонально у зв’язку з тим, що дана сума змінюється залежно від потреб колегії. Дану суму необхідно зробити фіксованою та варіювати залежно від зміни мінімальної заробітної плати.

Ще цікавішим є питання з приводу проходження стажування. Його вартість становить 20 мінімальних заробітних плат. На нашу думку зазначена сума є завищеною та певним чином перешкоджає доступу до професії. Однак, якщо особа має стаж роботи протягом року помічником адвоката, вона може отримати свідоцтво одразу після складання іспиту. Хоча є специфіка, адвокат, у якого працює особа, повинен мати стаж роботи адвокатом п’ять років на час роботи особи.

Однак на даний час на розгляді Верховної Ради України перебуває законопроект, в якому пропонується зробити стажування безкоштовним. На нашу думку це зробить професію адвоката доступною.

Архів статей

квітня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...