Про довідку з ЄДРПОУ (довідка статистики) і довідку 4-ОПП

виписка

Вітаємо, вас, шановні читачі нашого блогу і відвідувачі сайту. Як вже неодноразово писалося в наших інформаційних статтях, з 17 грудня 2012 були внесені докорінні зміни в процедуру реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Після вступу змін в силу, як свідчать положення закону, виписка з ЄДР стала основним документом для ведення економічної діяльності. Були скасовані довідка статистики, а також довідка форми 4-ОПП з податкової інспекції. Але дійсно це відповідає реаліям? Це питання і покладений в основу тематики даної статті.

Якщо уважно вивчити статтю закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», в якій дається визначення поняттю виписка з ЄДР та її призначення, то можна чітко побачити, що вона є єдиним універсальним документом для відкриття рахунку в банку. За інші дозвільні документи мова не йде.

Почнемо, мабуть, з положення речей, які стосуються довідки статистики. Для ведення спеціальних видів економічної діяльності суб'єктам (неважливо юридичним особам або підприємцям) необхідна ліцензія або інші дозволи. Для отримання цих документів особа звертається до державного органу-ліцензіар, який для видачі документа керується певними нормативно-правовими актами, які регулюють порядок видачі ліцензії, а також пакет документів, який необхідний для його отримання. Так от, якщо ознайомитися з положеннями цих нормативно-правових актів, то в пунктах щодо пакету документів можна побачити довідку статистики, як обов'язковий документ. Якщо задатися питанням: «а чому ж не змінені положення законів і постанов, які регулюють видачу ліцензії, коли внесені зміни до закону про реєстрацію?». Відповідь досить проста. Ліцензія видається на ведення певних видів діяльності, реєстрація яких в ЄДР підтверджується видачею довідки статистики. Виписка містить в собі лише основний вид діяльності, ідентифікація якого власником ліцензії для видачі ліцензії іноді недостатньо.

У разі, якщо діяльність особи може бути пов'язана із зовнішньоекономічними процесами. Займаючись експортом або імпортом товарів суб'єкт господарської діяльності зобов'язаний пройти акредитацію на митниці. Для повної реалізації цього процесу необхідний пакет документів, який включає в себе довідку статистики, яка знов-таки, дає змогу митному органу ідентифікувати види діяльності суб'єкта.

Крім отримання документів описаних вище, для здійснення деяких нотаріальних дій (засвідчення договору купівлі-продажу нерухомого чи рухомого майна, договору купівлі-продажу корпоративних прав тощо) за участю юридичної особи обов'язково потрібна довідка статистики, оскільки цього вимагає інструкція по вчиненню нотаріальних дій як основний нормативно-правовий акт, яким керується нотаріус.

За участю юридичної особи в судовому процесі (цивільному, господарському, адміністративному, неважливо), суд завжди запитує довідку статистики та її копію для повної ідентифікації такої юридичної особи.

Також складним досі залишається питання наявності довідки статистики і при відкритті рахунку в банку. У більшості банків співробітники, які здійснюють операції з відкриттям рахунку, вже ознайомлені з новими правилами, але в деяких банках операціоністи та юристи продовжують вимагати довідку статистики, хоча ці вимоги є незаконними.

Тепер перейдемо до довідки форми 4-ОПП. Сама по собі ця довідка підтверджує реєстрацію суб'єкта економічної діяльності як платника податків. Слід зазначити, що дана довідка видається не тільки суб'єктам економічної діяльності, які реєструються в ЄДР, а й решті суб'єктів. Ці суб'єкти є особи, які займаються незалежною професійною діяльністю. До них відносяться адвокати, нотаріуси, незалежні оцінювачі, а також інші особи, реєстрація яких, не регламентується законом «про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Зазначені вище особи обов'язково повинні зареєструватися в податковій інспекції за місцем своєї реєстрації та отримати довідку форми 4-ОПП. 

Архів статей

липня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...