Реєстрація місця проживання (місця перебування) фізичної особи

shtamp-pro-reestraciyu

При зміні місця постійного проживання, наприклад, купівлі нової квартири, фізичній особі необхідно зареєструвати в установленому законом порядку своє нове місцезнаходження (раніше це поняття мало назву прописка). Про це коротко ми розповімо в цій статті. 

Для початку зазначимо, що на даний момент реєстрацією місця перебування займається Державна міграційна служба України. Адміністративно ж Міграційна служба підпорядковується Міністерству внутрішніх справ.

Відзначимо важливу деталь, якщо особа, яка проходить реєстрацію не є власником житлового приміщення, в якому воно буде зареєстровано, то для реєстрації необхідно отримати дозвіл власника.

Отже, для реєстрації місця перебування необхідно подати до районного відділення Міграційної служби заяву про реєстрацію, документ, в який вноситься відмітка про реєстрацію (паспорт, дозвіл на проживання, свідоцтво біженця), документи, які підтверджують право власності на житлове приміщення, у разі, якщо ж реєстрована особа не є власником, то в службу подається заява - дозвіл власника про реєстрацію, а також заяви членів його сім'ї, які проживають у цьому приміщенні. У разі, якщо особа знімалася з реєстрації з попереднього місця проживання, то за нової реєстрації подається талон зняття з реєстрації. Хоча на сьогоднішній день правила реєстрації дозволяють виробляти нову реєстрацію без зняття з обліку на старому місці. Тобто по прибуттю на нове місце в реєстраційній службі в документі зроблять відразу дві позначки - про зняття з реєстрації і про проходження нової реєстрації .

Для чоловіків - громадян України, які підлягають постановці на військовий облік, крім перерахованих документів необхідно пред'явити документ про постановку на військовий облік. Їм є або військовий квиток, або приписне свідоцтво . У зазначеному документі повинен стояти штамп про зняття з обліку у військкоматі за попереднім місцем проживання.

У разі ведення будинкової книги, це стосується осіб, які проживають у приватних будинках, в неї вноситься запис про прибуття або відбуття особи.

Варто пам'ятати, що при зміні місця проживання (перебування), особа зобов'язана пройти реєстрацію протягом 10-ти днів. У разі порушення цієї вимоги, особа притягується до адміністративної відповідальності.

Мабуть, описані вище відомості є основними для загального розуміння про реєстрацію місця проживання (перебування) фізичної особи. У разі виникнення будь-яких питань, які пов'язані з тематикою даної статті, співробітники Юридичної компанії «Оптімум» з радістю дадуть на них відповіді.

Архів статей

квітня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...