Укладення шлюбу в іноземній державі

shlyub-zakordonom

Укладаючи шлюб, його учасники юридично скріплюють свої сімейні узи, які крім звичаїв сімейного побуту також регулюються законодавством тієї держави в якому вони цей шлюб уклали. Однак виникає питання, а чи можуть, наприклад, громадяни України зареєструвати свій сімейний союз в іншій державі, але при цьому зберегти його регулювання у правовому полі України? Звичайно можна, однак процедура реєстрації шлюбу буде трохи відрізнятися від тієї, яка проводиться на території України. 

Всім відомо, що реєстрація шлюбу проводиться Відділом записів актів цивільного стану (РАЦС) за попередньою заявою. Зареєструвати шлюб можна в будь-якому органі РАЦС, незалежно від реєстрації його учасників. При цьому, майбутні чоловік і дружина мають досягти шлюбного віку, бути дієздатними, а також укладення шлюбу повинно відповідати їх внутрішній волі. З документів необхідний тільки паспорт.

Однак як укласти шлюб в іншій державі? З цією метою необхідно звернутися в консульство або посольство України в тій державі, в якому відбуватиметься одруження. У консула або посла є всі повноваження, які дають йому право засвідчити факт укладення шлюбу між громадянами України закордоном. Сама ж процедура нічим не відрізняється від тієї, яка проходить на території України.

Але тепер трохи ускладнимо ситуацію. Припустимо, громадянам України необхідно укласти шлюб в державі, в якій немає українського консульства або посольства. У цьому випадку необхідно звертатися в інше консульство (посольство) України, яке з територіальної юрисдикції обслуговує цю державу. Наприклад, хоч це виглядає вкрай «екзотично», проте така ситуація має шанс на існування, громадяни України хочуть укласти шлюб в державі Судан, яке знаходиться на африканському континенті. У Судані немає українського ні консульства, ні посольства, проте прийомом громадян України, які перебувають на території Судану, проводить посольство України в Єгипті. Тому в даному випадку звертатися потрібно саме туди.

І вже, коли ми вирішили описати дуже рідкісні випадки, відзначимо самий маловірогідний варіант - це реєстрація шлюбу в державі, з якою Україна взагалі не встановлювала дипломатичних зв'язків. Таких держав одиниці, проте, вони є. Серед них Північна Корея, Лаос, Камбоджа. У будь-якому випадку, і там можливе укладання шлюбу. В даному випадку, необхідно звернутися в посольство-посередник. Для України в переважній більшості випадків їм виступає посольство Російської Федерації, оскільки така співпраця закріплена на міждержавному договірному рівні.

Для держави створення і розвиток сім'ї його громадянами є одним з головних пріоритетів розвитку, тому для полегшення цього процесу для знаходження за кордоном громадян України існує можливість реєструвати шлюб не тільки в її межах.

Архів статей

травня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...