Зміна КВЕД (коду видів економічної діяльності). Процедура заповнення та подачі реєстраційної форми державному реєстратору.

zmina-kved-dlya-yuridichnih-osib-ta-fizichnih-osib-pidpriyemciv

Кожний бізнесмен, проваджуючи діяльність, може зіткнутися із ситуацією, коли необхідно змінити вид економічної діяльності. Не має значення, працює він у форматі юридичної чи ФОП – фізична особа підприємечь, потреба в зміні діяльності може виникнути на будь-якому етапі її провадження. Юридично зміна виду діяльності (або доповнення) закріплюється внесенням змін до даних, які містяться в ЄДР, а саме зміною кодів згідно класифікатору. В цій статті ми коротко розповімо про процедуру зміни видів економічної діяльності для юридичних та фізичних осіб. 

Відразу зазначимо, що процедура абсолютно однакова, як для ФОП так і для будь-якого виду юридичної особи. Для початку Вам треба вирішити, які саме види діяльності Ви хочете змінити. Це можуть бути, як всі, які внесено в реєстр, включаючи основний (перший за списком), так і їх частину. Визначивши, які види є зайвими, підберіть нові у відповідності до державного класифікатора. Майте на увазі, що на сьогоднішній день діє класифікатор 2010-го року з чотирьохзначними кодами. Встановивши нові значення, треба заповнити відповідну реєстраційну картку встановленого зразка. В графі, яка відповідає за зміну КВЕДів заповнюєте старі види, і ставите навпроти них відмітку «Викл.», тобто виключити, потім зазначаєте нові і ставите навпроти відмітку «Вкл.», тобто включити. В разі зміни основного КВЕДу, в новому списку позначте його в дужках, і пам’ятайте, що він повинен бути першим в списку. Далі підписуєте картку, а в разі з юридичною особою, ставите підпис і печатку на кожній сторінці.

Наступним кроком буде відвідування державного реєстратора за місцем реєстрації Вашої компанії, або Вас, як фізичної особи-підприємця, якому і подається заповнена реєстраційна картка. Варто пам’ятати, що при собі потрібно мати паспорт. Якщо документи подає представник, він повинен мати при собі довіреність, яка подається разом із карткою, та залишається в матеріалах реєстраційної справи.

Далі реєстратор вносить нові коди і на цьому весь процес закінчується. Однак варто пам’ятати, що в разі зміни основного виду діяльності видається виписка, оскільки він в ній зазначається. Виписку буде видано приблизно через 3 дні після внесення змін. В разі необхідності можна також отримати нову довідку статистики.

Статистика показує, що зміна КВЕДів займає приблизно 60% всіх реєстраційних дій. Як бачимо, процес дуже легкий, але іноді може не вистачати часу, щоб приділити йому необхідної уваги. В таких випадках Вам завжди готові допомогти юристи нашої Юридичної компанії.

Архів статей

квітня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...