Про зміни законодавства при реєстрації платника податків

zmini-do-zakonu

Прийшов 2014 рік, початок якого був дуже насиченим подіями в різних сферах нашої країни. Практично всю увагу населення зосереджено на протестах, які відбуваються в столиці, однак для тих, хто бере участь у формуванні економічної основи України, важливою також буде інформація відносно нововведень законодавчої бази, яка регламентує ведення господарської діяльності, а саме Податкового кодексу. В цій статті мова буде йти про нововведення Податкового кодексу, які набули юридичної сили з 1-го січня 2014 року.

Перше, з чого почнемо, це визначення правового статусу мігранта. Для тих, хто слідкує за новинами, це нове поняття відоме як «Поправка Кличко». Ми не будемо вдаватися в різноманітні політологічні дискусії з метою розкриття цілей її прийняття, ми зазначимо лише її суть. А суть полягає в тому, що громадянин України, який отримав посвідку на постійне проживання (вважай мігрував), в іншій країні, вважається іноземним податковим агентом. Які це має наслідки? Вся справа в тому, що по-перше, для такої особи встановлюється підвищена ставка деяких видів податків, а по-друге, зупиняється відлік постійного перебування (проживання) на території України.

Далі, ми зупинимося на змінах, які торкнулися ПДВ. Для початку трохи про реєстрацію. Перш за все ми зазначимо, що свідоцтво платника ПДВ скасоване. Так, всім відомий документ на синьому бланку формату А5 скасовано, та він не підлягає видачі. Тепер вся інформація про платників знаходиться в електронному реєстрі. Інформація з реєстру доступна на сайті Міністерства доходів та зборів. Для тих, хто отримав свідоцтво до 1-го січня 2014 року, воно залишається дійсним, але при внесенні змін до даних платника податку, нове видаватися не буде. При необхідності документарного підтвердження реєстрації платника ПДВ, наприклад при зверненні до суду, законодавець залишив можливість отримання витягів із реєстру, в який відображається необхідна інформація. Ми вже проходили скасування довідок форми 4-ОПП, і всі пам’ятаємо, яка була плутанина в перші місяці після внесення змін до процедури реєстрації. Не оминуло це і теперішні зміни відносно ПДВ. Як це смішно не виглядало, але скасувавши свідоцтва ПДВ, Міністерство доходів та зборів не затвердило нові форми бланків податкових накладних та звітів по ПДВ, в яких, як відомо зазначалися дані свідоцтва. Але в найближчій час ми вважаємо, що ситуація зміниться. 

Друге, що ми б хотіли зазначити відносно ПДВ – це розмір ставки. Коли було прийнято Податковий кодекс, всі чекали 2014-й рік як час-благодаті, оскільки ставку ПДВ відповідно до його перехідних положень, мало бути знижено до 17 відсотків саме з 1-го січня 2014 року. Однак минулого року за ініціативи Кабінету Міністрів Верховна Рада перенесла набрання чинності цієї норми. Тому ставка ПДВ залишається як і раніше – 20%. До речі, як і ставка податку на прибуток юридичних осіб, яка складає 18% замість запланованих 16.

І нарешті останнє, що ми зазначимо – це нововведення при реєстрації платника єдиного податку. В цілому процедура залишилася незмінною, однак тепер існує можливість подати заяву державному реєстратору при первинній реєстрації підприємця. Це означає, що разом із документами для проведення державної реєстрації, державному реєстратору можливо подати заяву реєстрації платника єдиного податку. Ідея непогана, оскільки податкова інспекція одразу отримує інформацію про намір підприємця застосовувати спрощену систему оподаткування, однак відвідування інспекції обов’язково, оскільки, окрім отримання свідоцтва єдиного податку, необхідно також зареєструвати та поставити на облік книгу доходів та витрат.

Це здебільшого все, що стосується найбільш значних для підприємців нововведень законодавства, які набули юридичної сили з приходом 2014 року. Про інші нововведення ми будемо розповідати в нашому блозі. У разі виникнення питань або потреба отримання юридичної консультації, Юридична компанія Оптімум з радістю Вам її надасть.

Архів статей

травня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...