Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/optimum24com/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 652
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/optimum24com/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 654
Реєстрація місця проживання (місця перебування) фізичної особи
- Деталі
- Опубліковано: 26 травня 2014
При зміні місця постійного проживання, наприклад, купівлі нової квартири, фізичній особі необхідно зареєструвати в установленому законом порядку своє нове місцезнаходження (раніше це поняття мало назву прописка). Про це коротко ми розповімо в цій статті.
Для початку зазначимо, що на даний момент реєстрацією місця перебування займається Державна міграційна служба України. Адміністративно ж Міграційна служба підпорядковується Міністерству внутрішніх справ.
Відзначимо важливу деталь, якщо особа, яка проходить реєстрацію не є власником житлового приміщення, в якому воно буде зареєстровано, то для реєстрації необхідно отримати дозвіл власника.
Отже, для реєстрації місця перебування необхідно подати до районного відділення Міграційної служби заяву про реєстрацію, документ, в який вноситься відмітка про реєстрацію (паспорт, дозвіл на проживання, свідоцтво біженця), документи, які підтверджують право власності на житлове приміщення, у разі, якщо ж реєстрована особа не є власником, то в службу подається заява - дозвіл власника про реєстрацію, а також заяви членів його сім'ї, які проживають у цьому приміщенні. У разі, якщо особа знімалася з реєстрації з попереднього місця проживання, то за нової реєстрації подається талон зняття з реєстрації. Хоча на сьогоднішній день правила реєстрації дозволяють виробляти нову реєстрацію без зняття з обліку на старому місці. Тобто по прибуттю на нове місце в реєстраційній службі в документі зроблять відразу дві позначки - про зняття з реєстрації і про проходження нової реєстрації .
Для чоловіків - громадян України, які підлягають постановці на військовий облік, крім перерахованих документів необхідно пред'явити документ про постановку на військовий облік. Їм є або військовий квиток, або приписне свідоцтво . У зазначеному документі повинен стояти штамп про зняття з обліку у військкоматі за попереднім місцем проживання.
У разі ведення будинкової книги, це стосується осіб, які проживають у приватних будинках, в неї вноситься запис про прибуття або відбуття особи.
Варто пам'ятати, що при зміні місця проживання (перебування), особа зобов'язана пройти реєстрацію протягом 10-ти днів. У разі порушення цієї вимоги, особа притягується до адміністративної відповідальності.
Мабуть, описані вище відомості є основними для загального розуміння про реєстрацію місця проживання (перебування) фізичної особи. У разі виникнення будь-яких питань, які пов'язані з тематикою даної статті, співробітники Юридичної компанії «Оптімум» з радістю дадуть на них відповіді.