Допит в податковій міліції - найпоширеніші питання, які задають на першому допиті

dopit-policiya

Дуже часто супроводжую клієнтів на допитах в податкову міліцію як Адвокат, зауважив, що слідчі і оперативні співробітники ставлять усім одні і ті ж питання, при цьому допити проходили в різних районах, містах і областях нашої країни.

Найпоширеніші питання викладені нижче, їх задають при відкритому кримінальному провадженні за ст. 205 Кримінального кодексу України. Якщо Вам треба підготуватися до допиту, пишіть і дзвоніть мені, я розповім Вам, які правильні відповіді треба дати на ці питання. Всі питання взяті з моїх особистих записів проведених допитів, хороший Адвокат це той Адвокат, який не просто сидить на допитах, а й прописує їх за слідчим. Отже, часто задають наступні питання:

1. Коли, ким і за чиїм рішенням створено підприємство?

2. З якою безпосередньо метою створювалося підприємство і за чиєю вказівкою (проханням)?

3. Яку господарську діяльність планувалося здійснювати на підприємстві?

4. Хто склав статутні документи підприємства, де і ким саме вони роздруковувалися? За чий рахунок і з яких активів формувався статутний капітал?

5. Яким нотаріусом завірялися статутні документи підприємства?

6. Де проходила державна реєстрація підприємства, хто (ПІБ) безпосередньо подав реєстраційні документи державному реєстратору? У зв'язку з чим було вибрано саме цього реєстратора?

7. Хто (ПІБ) безпосередньо подав реєстраційні документи в податкову інспекцію? Хто і коли безпосередньо отримував свідоцтво платника ПДВ? Хто і коли укладав договір про визнання електронних документів платника податків і отримував ключ з електронним цифровим підписом. З якої адреси здійснюється відправка електронної звітності до податкового органу?

8. Яка фактична адреса підприємства? У зв'язку з чим було обрано саме цю адресу?

9. На підставі яких документів підприємство займає саме ці приміщення (власність, оренда і т.п.)?

10. Де замовляли печатку підприємства, чому саме там, хто визначав її дизайн? Де зберігаються статутні документи, документи бухгалтерського та податкового обліку?

11. Яким чином здійснилась реєстрація підприємства в Пенсійному фонді України та у Фонді соціального страхування?

12. Які розрахункові рахунки і в банківській установі у підприємства? Хто їх відкривав? Яким чином проходила процедура відкриття рахунків? Чому була обрана саме це банківська установа? Якщо відкривали не Ви, то хто? Чи видавалися чекові книжки на підприємство, або передавалися вони іншим особам? Якщо відкривали рахунки Ви, то де знаходиться банківська установа. Як вона виглядає зовні? З ким із співробітників банківської установи Ви безпосередньо спілкувалися? Якщо відкривала інша особа яка має відношення до підприємства, поясніть, на підставі яких документів і з якої причини це відбувалося? Надавали Ви зразки підпису для відкриття рахунків в банківських установах? У Вас є відкриті розрахункові рахунки в банківських установах як фізична особа? Чи отримували Ви готівкові кошти в банківських установах? У яких сам? Які підстави для їх отримання? Кому їх передавали або яким чином використовували?

13. Які функції входять в Ваші посадові обов'язки при здійсненні фінансово-господарської діяльності підприємства?

14. Яким чином здійснювався підбір кадрів на підприємстві?

15. Яким чином здійснюється виплата заробітної плати співробітникам (карта, через касу)?

16. Хто і з якого часу був посадовою чи посадовими особами підприємства (директор, головний бухгалтер), внутрішні документи підприємства підтверджують посадові положення цих осіб (накази, рішення, посадові інструменти і т.д.)? Мають посадові особи та виконавці відповідний рівень освіти і кваліфікації (підтверджуючі документи)?

17. Хто і за яких обставин призначав саме цих осіб?

18. Хто з працівників підприємства у разі відсутності посадових осіб виконував їх обов'язки, яким чином оформлялося надання таких повноважень?

19. Хто з працівників підприємства мав право першого та другого підпису первинних банківських документів, документів бухгалтерської, податкової звітності?

20. Який порядок складання подання декларацій (з податку на прибуток, ПДВ і т.д.) і інших документів податкової звітності існував у платника податків, хто їх заповнював, підписував і яким чином подавав до податкової інспекції?

21. Контролювали ви порядок ведення бухгалтерського, податкового обліку, складання документів податкової звітності підприємства?

22. Чи відомо Вам, які наслідки тягне за собою неправильне відображення в податковій звітності даних про фінансово-господарську діяльність підприємства?

23. Які господарські операції проводилися між підприємством по ланцюжку проведеної операції? (Саме вказується: товар, роботи, послуги, які були реалізовані покупцям, їх ціна, об'єкти на яких виконувалися роботи, ідентифікаційні знаки товару). Хто був постачальником вищезазначеного товару, Вами реалізовувався? Вкажіть країну походження товару та підприємство - виробника? За якою ціною придбаний даний товар (вкажіть вартість імпортованого товару з урахуванням ПДВ та розмитнення). У разі імпорту товару, яким чином проводилося підписання контракту, хто представляв інтереси підприємства - нерезидента, при цьому конкретно вказати: в якій країні відбувалося обговорення умов контракту і підписання контракту, або оформлялися відрядження до країн - постачальника товару, використовували при цьому послуги перекладачів. Яким чином здійснювалися транспортування придбаного (імпортованого) Вами товару? Хто був замовником і виконавцем транспортних послуг? Де відбувалися завантаження і розвантаження придбаного Вами товару? Хто проводив розвантаження товару?

24. З якою метою проводилися господарські операції з підприємством - покупцем і з чиєї ініціативи?

25. За яких саме обставин проводилися саме ці операції?

26. Які особи брали участь в проведенні цих господарських операцій з Вашого боку і сторони підприємством - покупця?

27. За яких обставин познайомилися, зустрічалися і хто саме познайомив?

28. Які дії здійснював кожен з учасників операції (і за яких обставин конкретизували місце, час, транспорт, зовнішні ознаки або прикмети учасників і т.д.)?

29. Відбулася фактична поставка товарів, виконаних робіт (послуг)?

30. Яким чином здійснювалося постачання товарів? Конкретизувати вид товарів (робіт, послуг), номенклатуру і роль кожного з учасників операції?

31. Яким транспортом перевозився товар, документи оформлялися на транспортування, завантаження та отримання (вид і державні номерні знаки транспортних засобів)?

32. Чи відомі Вам прізвища і зовнішні ознаки водіїв (у разі перевезення автомобільним транспортом)?

33. Кому належать транспортні засоби, якими перевозилися товари? Хто замовляв транспортні перевезення?

34. Яким чином, ким визначалася вартість товару, робіт (послуг)?

35. Яким чином проводився розрахунок за поставлені товари, роботи (послуги)?

36. Хто безпосередньо, яким чином, коли саме і яка сума коштів перераховувалася в рахунок оплати товару, робіт (послуг)?

37. У яких первинних і бухгалтерських документах ці операції відображені?

38. Чи є в наявності у підприємства первинні бухгалтерські документи, що підтверджують проведення цих операцій?

39. Хто саме підписував ці документи і ставив відтиск печатки на цих документах?

40. На чиє ім'я і ким виписувалися довіреності на отримання ТМЦ (товару-матеріальних цінностей), хто безпосередньо отримував товар?

41. Виписувалася довіреність на проведення господарських операцій на інших осіб (або іншим чином були уповноважені інші особи на здійснення господарської діяльності? Ким при цьому документи складалися?

42. Який розмір податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, задекларований від проведення зазначених операцій?

43. Ви отримуєте доходи тільки на цьому підприємстві, або ще на інших суб'єктах господарювання?

44. Ви самі використовуєте електронні адреси підприємства, або ще хтось використовує зазначені адреси?

45. Які засоби зв'язку використовуються посадовими особами підлеглого Вам підприємства (засновниками, особами, які представляли інтереси Вашого підприємства?

46. Скільки людей працює на підприємстві?

47. Яка середня заробітна плата працівників підприємства? Яким чином вона виплачується?

У наступній статті, я розповім про те, які запитання ставлять слідчі під час допиту в якості свідка за ст. 212 Кримінального Кодексу України.

Адвокат, партнер Юридичної Компанії «Оптімум» - Євген Зурнаджи.

 

Архів статей

березня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...