Земельна частка (пай), як оформити в спадок

оформленя спадшини

Якщо ви опинились спадкоємцем будь якої власності, то це лише половина справи до того як ця власність стане дійсно вашою за законом. Для того, щоб реалізувати своє право на спадщину, мало лише підтвердити таке право, потрібно і правильно оформити успадковану власність. Земельний пай також не є винятком. Фахівці Юридичної компанії «Оптимум» з радістю вам допоможуть у цьому питанні. 

Першим, з чого потрібно почати оформлення спадщини на пай, це візит до нотаріуса для того щоб підтвердити своє право на спадкування. У випадку коли відбувається спадкування у передбаченому законом порядку, потрібно підтвердження ступеня споріднення з власником паю. Необхідно надати документи які можуть це підтвердити, а ними можуть бути: свідоцтво про укладання шлюбу, свідоцтво про народження або копія судового рішення.

У випадках, коли спадкування відбувається за заповітом, потрібно звернутись до нотаріуса, який складав цей заповіт та поставити відмітку про те що спадкодавець за життя не змінював, не вносив доповнень або не скасовував даний заповіт.

Як тільки ви підтвердите своє право на спадкування паю, вам необхідно буде зібрати ще деякі документи, якісь з них можуть надати тільки за запитом нотаріуса, а інші ви можете отримати самостійно. Ви можете провести оцінку вартості даної частини земельної ділянки паю та отримати відповідну довідку яка видається потенційному спадкоємцеві Комітетом земельних ресурсів того району де знаходиться земельна частка пай. Хочу зазначити, що для цього запит нотаріуса не потрібен. Самостійно ви також можете отримати довідку від податкової інспекції про відсутність податкового прострочення, накладених арештів або заборон на визначену земельну частку пай.

Але тільки за запитом нотаріуса вам видадуть довідку яка буде підтверджувати право власності спадкодавця на земельну частку пай та реєстраційне посвідчення.

Після того як цей весь комплект документів буде зібраний, нотаріусом буде відкрито спадкову справу, Саме тоді буде ще  раз перевірено декілька фактів:  про смерть спадкодавця, право на спадщину та інші юридично значимі моменти. Після чого видається свідоцтво яке підтверджує право на спадкування земельної частки паю. Тільки після отримання даного свідоцтва спадкоємець в праві звернутись до реєстраційних органів з оформленням успадкованої земельної частки паю у свою власність.

Архів статей

березня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...