КУПІВЛЯ МАЙНА ЧЕРЕЗ СЕТАМ - НЕГАТИВНА ПРАКТИКА

setam

Чи знаєте ви, що таке СЕТАМ? Це підприємство, яке реалізує конфісковане майно по всій Україні, всі квартири, машини і будь-які інші речі, які були заарештовані виконавчою службою і підлягають реалізації, продаються саме через це Державне підприємство.

Організовуються електронні торги, в яких може взяти участь будь-яка людина, що має можливість сплатити початковий внесок. Саме тут таїться обман наших громадян, який виходить від незнання закону, і в кінцевому підсумку багато людей залишаються «біля розбитого корита», і грошей немає і майно не віддають! У цій статті, я розповім про сумну практики купівлі житлової нерухомості нашими клієнтами, через сайт електронних торгів - СЕТАМ. 

Спочатку вони пройшли реєстрацію, перевірили документи, які опубліковані на сайті, візуально подивилися на будинок, де розташована квартира. У приміщення їх не пустили, нікому показувати його, але по фотографіях можна зрозуміти, що всередині твориться і стан ремонту теж видно. Оплатили початковий внесок і почали чекати часу самих торгів! Сперечалися про те, скільки максимум готові віддати на торгах, торгувалися вдома через інтернет. Запропонували найвищу ціну, а п'ять чоловік, які торгувалися разом з нами, спасували. І ось наші клієнти, власники квартири! Сплатили всю вартість, прийшов час переоформляти документи і отримувати ключі у державного виконавця, який виставляв її на торги. Реалізовував її банк, на підставі рішення суду отриманого ще в 2012 році. Розкрили двері, викинули звідти всі речі попередніх господарів, почали робити косметичний ремонт.

Через місяць, вони зіткнулися з першою проблемою, не вистачає документів для оформлення права власності (так званий «некомплект») - всі почали говорити «ми ж попереджали Вас про це, а кого не встигли попередити вибачте, первісна ціна, бачили яка низька була - друга уцінка, ніхто з некомплектом документів брати не хотів». Покупці звернулися в нашу Юридичну компанію, і ми допомогли відновити документи. Вже потім почали реєструвати право власності, але тут з'ясувалося, що на даній квартирі висить арешт, який виник на підставі рішення суду місяць тому. Весело! Нові власники відмовилися від послуг юристів і вирішили самі своїми силами виграти справу в суді. Ознайомилися з матеріалами справи, виявляється попередній власник оспорює «Акт про реалізацію з публічних торгів» на підставі прямого порушення Закону про виконавче провадження - ст. 58 (оцінка майна діє протягом 6-ти місяців), і саме в ці терміни повинні були пройти торги, інакше вони незаконні. Парадокс полягає в тому, що попередній власник прав. Суд першої та другої інстанції це підтвердив, результати торгів канули в небуття!

І ось люди опинилися в ситуації, коли і власності немає, і гроші переведені банку. Державний Виконавець каже - я не знаю, все передавав вчасно, а за СЕТАМ не можу нести відповідальність. У торгуючої організації теж розуміюче подивилися, але грошей віддати не погодилися, кажуть «судиться з банком ми йому перевели всю суму». У банку довго шукали з ким можна поговорити з даної ситуації, але так і не знайшли виразної відповіді на питання що робити, ситуація всіх влаштовувала, окрім нових власників!

У результаті банк зайняв позицію, звертайтеся до суду, повертайте гроші на підставі ст. 1212 Цивільного кодексу України, як безпідставно отримані кошти, але це по часу в кращому випадку півроку, час іде і гривня знецінюється. Якщо врахувати, що банки банкрутують один за одним, і цей знаходиться в групі ризику - не варіант, але здається іншого виходу то і немає!

Звернулися в нашу Юридичну компанію, розповіли всю ситуацію, як є (викладено вище) попросили допомогти. Право власності вони отримали через 4 місяці, хоч і не вірили в позитивний результат, довго розглядали правовстановлюючі документи, подякували.

Мета даної статті стоїть в тому, щоб застерегти Вас і Ваших близьких від неприємних ситуацій. Дійсно СЕТАМ реалізує майно з простроченою оцінкою, і це не єдиний випадок у нашій практиці. Перед покупкою майна через СЕТАМ, перевіряйте комплектність документів, а у випадку якщо ви не можете самі цього зробити, звертайтеся до фахівців. 

 

Адвокат, партнер Юридичної компанії «Оптімум» - Зурнаджи Євген.

Архів статей

вересня 2021
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...