Як можна виправити помилку в статуті

pomilka-v-statuti-ta-ii-vipravlennya

У цій статті ми докладно опишемо, як виправити помилки в статуті підприємства, та самостійно зробити цю дію. Статут – це офіційно зареєстрований документ, який містить відомості на основі яких здійснюється діяльність підприємства. 

Іноді трапляється ситуація, що організація загальними зборами учасників затвердила статут, була проведена реєстрація, а вже потім в статуті виявляються помилки. Така ситуація не є критичною, і в цій статті ми розглянемо як можна вирішити цю проблему.

Для початку необхідно вияснити якого саме типу помилка. Це може бути неправильно зазначена адреса організації, помилки у відомостях про учасників організації або просто розходження в датах та номерах статуту з протоколом на основі якого цей статут затвердили тощо. Важливим питанням також буде чи відображена допущена помилка в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

 Для виправлення помилки яка відображена в Єдиному державному реєстрі потрібно скласти протокол загальних зборів учасників в якому має бути зазначено про приведення у відповідність даних в яких є помилка та затвердження нової редакції статуту. 

Якщо ж помилка міститься лише в статуті та не відображається в Єдиному державному реєстрі, то для її виправлення також потрібно скласти протокол загальних зборів учасників яким буде затверджено нову редакцію статуту. Зміни до статуту для затвердження нової редакції можна вказати чисто формальні, наприклад викласти в новому вигляді повноваження загальних зборів або виконавчого органу.

Після складання протоколу загальних зборів, пакет документів, який буде містити статут Товариства в новій редакції, заповнену реєстраційну картку форми 3, протокол загальних зборів учасників Товариства, документ що підтверджує правомочність загальних зборів та квитанцію про оплату реєстраційного збору на суму 51 грн. (варто пам’ятати, що при виправленні помилки в зазначенні місцезнаходження організації, якщо вона відображається в Єдиному державному реєстрі необхідна також квитанція, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення в Бюлетені державної реєстрації)  подається державному реєстратору. 

Загалом, процедура виправлення помилки в статуті не є складною , однак вона має свої особливості та потребує часу для її вирішення. Якщо Ви стикнулися з такою проблемою, як помилка в Статуті, але Вам не вистачає часу на її вирішення чи впевненості у своїх силах, спеціалісти нашої Юридичної компанії з радістю допоможуть Вам з вирішенням цієї проблеми.

Архів статей

травня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...