Що робити боржнику, якщо змінився кредитор внаслідок відступлення права вимоги.

vidstuplennya-prava-vimogi

Продовжуючи розпочату нами тему зміни сторін у зобов'язанні, в цій статті ми хотіли б коротко описати, як світової, основні дії боржника у разі зміни кредитора у зобов'язанні, яке зобов'язаний виконати цей боржник. 

Ми думаємо, багато хто стикався з ситуацією, коли взявши кредит, через деякий час дзвонить якась невідома особа, яка представляється як менеджер банку або іншої фінансової установи, яке видавало кредит, і каже Вам, що тепер погашати кредит потрібно не перед первинним кредитором, а перед новим. Або ж поштою надсилається лист-повідомлення, в якому відображається інформація про зміну кредитора. У подібних ситуаціях потрібно приділяти дуже велику увагу всім юридичним деталям, які допоможуть уникнути негативних для Вас наслідків у майбутньому. Адже іноді банки ведуть себе вкрай підло і безвідповідально по відношенню до клієнта, особливо якщо справа стосується зміни кредитора. Дуже часто буває так, що новий кредитор запрошує клієнта для підписання якихось нових документів, при цьому, не інформуючи якого роду, документи лежать на столі для підпису. Тому ми і вирішили освятити деякі моменти, які необхідно знати кожному.

Як вже зазначалося в нашому блозі раніше, зміна боржника може відбуватися і без його згоди. 90 відсотків первинних договорів встановлюють таку можливість.

Отже, першим кроком у забезпеченні власної юридичної безпеки є уникнення контактів з невідомими особами, які можуть представлятися співробітниками організації, яка нібито є новим кредитором. До тих пір, поки ви не отримали повідомлення про зміну кредитора з підтверджуючими на те документами не варто мати ніяких діалогів з сторонніми особами щодо предмета первинного договору. У разі необхідності, знайдіть час на зустріч, або як мінімум телефонна розмова, з контактною особою первинного кредитора.

Далі, у разі отримання повідомлення про зміну кредитора, по-перше уважно ознайомтеся з ним і встановіть, в якому саме обсязі була проведена поступка права вимоги, а по-друге, ознайомтеся з доповненнями, якщо такі взагалі є. До повідомлення обов'язково повинні додаватися документи, які підтверджують факт передачі поступки. Як правило, це договір цесії, а також акт прийому передачі документів, які відносяться до виконання договору. З приводу договору цесії зверніть увагу на його форму. Це дуже важливо. Якщо первинний договір вимагав нотаріального засвідчення та/або підлягав державній реєстрації, договір цесії повинен відповідати цим вимогам. Якщо зазначені вимоги не дотримані, договір цесії є нікчемним, а вимоги нового кредитора незаконними, відповідно Ви їх не зобов'язані виконувати. Наступним кроком буде уважне ознайомлення з іншими додатками. Якщо крім первинного договору Ви укладали з первинним кредитором інші додаткові угоди, які нерозривно з ним пов'язані і не вони не були передані новому кредитору, Ви маєте повне право заявити про їх наявність.

Крім усього викладеного вище, не забувайте, що у разі наявності претензій до первинного кредитору, ви маєте повне право пред'явити їх до нового кредитора.

Мабуть, це основні моменти, які необхідно враховувати боржнику при зміні кредитора. У кожному разі, будучи боржником у зобов'язаннях, в яких змінюється кредитор, краще завжди звертатися до фахівців для запобігання подальших негативних результатів для себе або своєї компанії. 

Архів статей

травня 2024
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...