2014

П'ятниця, 04 липня 2014

Як можна виправити помилку в статуті

pomilka-v-statuti-ta-ii-vipravlennya

У цій статті ми докладно опишемо, як виправити помилки в статуті підприємства, та самостійно зробити цю дію. Статут – це офіційно зареєстрований документ, який містить відомості на основі яких здійснюється діяльність підприємства. 

Read more

Середа, 18 червня 2014

Розірвання шлюбу за кордоном

rozluchennya-za-kordonom

Життя повне приємних моментів, які приносять радість і щастя, проте трапляються сумні моменти, які можуть досить серйозно зіпсувати настрій людини. До таких моментів можна віднести розірвання шлюбу. 

Read more

Субота, 14 червня 2014

Укладення шлюбу в іноземній державі

shlyub-zakordonom

Укладаючи шлюб, його учасники юридично скріплюють свої сімейні узи, які крім звичаїв сімейного побуту також регулюються законодавством тієї держави в якому вони цей шлюб уклали. Однак виникає питання, а чи можуть, наприклад, громадяни України зареєструвати свій сімейний союз в іншій державі, але при цьому зберегти його регулювання у правовому полі України? Звичайно можна, однак процедура реєстрації шлюбу буде трохи відрізнятися від тієї, яка проводиться на території України. 

Read more

Понеділок, 26 травня 2014

Реєстрація місця проживання (місця перебування) фізичної особи

shtamp-pro-reestraciyu

При зміні місця постійного проживання, наприклад, купівлі нової квартири, фізичній особі необхідно зареєструвати в установленому законом порядку своє нове місцезнаходження (раніше це поняття мало назву прописка). Про це коротко ми розповімо в цій статті. 

Read more

П'ятниця, 23 травня 2014

Якщо завтра раптом допит ...

dopit-u-slidchogo

«Від суми і тюрми не зарікайся». На жаль, в наш неспокійний час ця фраза несподівано може стати реальністю навіть для тих, хто абсолютно до цього не готовий. Так як бути, якщо вами раптом зацікавилася міліція і запрошує на бесіду?! 

Read more

Вівторок, 29 квітня 2014

Шлюбний договір - що треба знати перед його укладанням

shlubniy-dogovor

Укладаючи шлюб, чоловік і дружина створюють союз як соціальний, так і юридичний. Всім відомо, що після укладення шлюбу його учасники створюють правовідносини, які мають солідарний характер, тобто включають в себе взаємні права та обов'язки. Побут стає загальним, так само як дохід і все майно, які було нажито за спільного життя. Однак іноді складаються такі ситуації, коли чоловік або дружина хоче виділити певну частину майна як свою особисту або встановити певний правовий режим щодо цієї частини. Простими словами - обумовити всі умови, які цікаві (Чоловікові/Дружині) під час шлюбу, так і умови, які будуть діяти після його розірвання. У таких випадках укладається шлюбний договір. Про нього коротко ми і розповімо в цій статті. 

Read more

П'ятниця, 28 березня 2014

Що робити боржнику, якщо змінився кредитор внаслідок відступлення права вимоги.

vidstuplennya-prava-vimogi

Продовжуючи розпочату нами тему зміни сторін у зобов'язанні, в цій статті ми хотіли б коротко описати, як світової, основні дії боржника у разі зміни кредитора у зобов'язанні, яке зобов'язаний виконати цей боржник. 

Read more

Заборгованість по картковому кредиту : що робити? Поради юриста.

kartkoviy-credit

На сьогоднішній день практично кожен працюючий громадянин України є володільцем такого атрибута ринкової економіки, як кредитна карта. Це може бути як зарплатна картка з кредитним лімітом, так і карта, через яку здійснювалася видача споживчого кредиту. 

Read more

Середа, 19 березня 2014

Заміна кредитора у зобов'язанні, або що таке договір цесії

pidpisannya-dogovoru-cessiyi

Іноді виникають ситуації, при яких у правовідносинах кредитора і боржника виникає потреба заміни однієї з сторін. У даній статті ми поговоримо про передбачену законом можливості заміни кредитора у зобов'язанні і правові наслідки такої процедури. 

Read more

Четвер, 06 лютого 2014

Особливості покупки готового підприємства (ТОВ, ПП)

cho-treba-znati-pri-kupivli-pidpriemstva

Той, хто хоче розпочати бізнес, нерідко стикається з питанням: «А що краще - відкривати нову компанію або придбати вже готову?». У кожному разі, відповісти на це питання ви зможете лише самі, оцінивши можливі переваги і недоліки первинної реєстрації, або покупки готової компанії. 

Read more

Зміна КВЕД (коду видів економічної діяльності). Процедура заповнення та подачі реєстраційної форми державному реєстратору.

zmina-kved-dlya-yuridichnih-osib-ta-fizichnih-osib-pidpriyemciv

Кожний бізнесмен, проваджуючи діяльність, може зіткнутися із ситуацією, коли необхідно змінити вид економічної діяльності. Не має значення, працює він у форматі юридичної чи ФОП – фізична особа підприємечь, потреба в зміні діяльності може виникнути на будь-якому етапі її провадження. Юридично зміна виду діяльності (або доповнення) закріплюється внесенням змін до даних, які містяться в ЄДР, а саме зміною кодів згідно класифікатору. В цій статті ми коротко розповімо про процедуру зміни видів економічної діяльності для юридичних та фізичних осіб. 

Read more

Вівторок, 04 лютого 2014

Про зміни законодавства при реєстрації платника податків

zmini-do-zakonu

Прийшов 2014 рік, початок якого був дуже насиченим подіями в різних сферах нашої країни. Практично всю увагу населення зосереджено на протестах, які відбуваються в столиці, однак для тих, хто бере участь у формуванні економічної основи України, важливою також буде інформація відносно нововведень законодавчої бази, яка регламентує ведення господарської діяльності, а саме Податкового кодексу. В цій статті мова буде йти про нововведення Податкового кодексу, які набули юридичної сили з 1-го січня 2014 року.

Read more

Понеділок, 03 лютого 2014

Аліменти за договором

alimenti-za-dogovorom

Сьогодні я пропоную зупинитися на розгляді такого питання як утримання дитини до досягнення нею повноліття. Більш звична назва - виплата аліментів. Звертаю вашу увагу, що таке питання може виникнути як після розірвання шлюбу, так і під час шлюбу. Закон не встановлює обмеження щодо звернення до суду, якщо батьки ще проживають однією сім'єю. Таким чином ми робимо висновок, що ваші обов'язки по відношенню до своєї дитини жодним чином не залежать від відносин з дружиною/чоловіком. Отже, уявімо собі ситуацію, що Ви вже прийняли рішення звернутися до суду, щоб стягнути аліменти, але в процесі розгляду позову, або навіть до його подачі, вирішили піти шляхом домовленості. У такому випадку, Ваша з чоловіком/жінкою угода буде називатися аліментний договір, а його назва при підписанні у нотаріуса буде «договір між батьками про виплату аліментів на утримання дитини». За своєю суттю це двосторонній договір, а в разі досягнення дитиною 14 років може бути тристороннім, де у кожної зі сторін є як права, так і обов'язки. Форма договору - письмова, і підлягає нотаріальному посвідченню. Вартість послуг нотаріуса за запевненням такого договору в ціновому діапазоні від 800 до 1000 грн. Для укладання договору Вам потрібно з собою взяти паспорта, ідентифікаційні коди, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо таке у Вас вже є або рішення суду), а також свідоцтво про народження дітей. Всі документи необхідні в оригіналі. 

Read more

Вівторок, 28 січня 2014

Бездіяльність державної виконавчої служби, або як змусити працювати державного виконавця результативно?

viddil-dergavnoyi-vikonavchoyi-slugbi

Юридична компанія «Оптімум», у зв'язку з частими зверненнями наших клієнтів з проханням дати юридичну консультацію з питання взаємодії громадян з виконавчими службами, вважає за необхідне розповісти, як можна впливати на державного виконавця для отримання результативності по своєму виконавчому провадженні. Дана стаття розкриє специфіку взаємовідносин державного виконавця зі сторонами виконавчого провадження, а також підкаже можливі важелі впливу на активізацію ходу виконавчого провадження. 

Read more

П'ятниця, 24 січня 2014

Отримання кредиту від нерезидента

otrimannya-kreditu-vid-nerezidenta

На сьогоднішній день при веденні великого та середнього бізнесу особистого капіталу власника, а також дохідної частини самого підприємства не завжди достатньо для підвищення продуктивності або підтримки вже досягнутих показників. У таких випадках позика (займ) у вигляді кредитування або фінансової допомоги може стати дуже корисним джерелом  отримання необхідних коштів. Отримувати подібного роду інвестиції можна як від резидентів України, так і від нерезидентів. У цій статті ми розповімо про реалізацію механізму отримання коштів від нерезидента. Під поняття «нерезидент» потрапляє як юридична, так і фізична особа. Ми не будемо вдаватися в економічний аналіз для з'ясування прийнятності фінансових умов в угодах, укладених з резидентами і нерезидентами; ми лише відзначимо певні юридичні особливості, які пов'язані з укладенням подібних угод, однією із сторін якої є іноземна особа. 

Read more

Четвер, 16 січня 2014

Відчуження нерухомого майна

prodag-neruhomosti

Кожна людина рано чи пізно стикається з відчуженням різних речей і предметів. У цій статті мова піде про порядок відчуження нерухомого майна, а саме про його правовове регулювання. Під поняттям «відчуження» ми маємо на увазі продаж, а також дарування та міну.

Read more

Архів статей

травня 2014
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Нове зі статтей

Продовжуємо серію статей «питання які задають на допитах» в якості свідка по кримінальному провадженню - підробка документів стаття...
Які питання задають на першому допиті в Податковій міліції, ви можете подивитися тут, тож плавно переходимо до питань, які вам...
У цій статті мова піде про одну схему порятунку депозиту, сума якого перевищує 200 000,00 грн. (Сума, яку повинні повернути при...