2014

П'ятниця, 28 березня 2014

Що робити боржнику, якщо змінився кредитор внаслідок відступлення права вимоги.

vidstuplennya-prava-vimogi

Продовжуючи розпочату нами тему зміни сторін у зобов'язанні, в цій статті ми хотіли б коротко описати, як світової, основні дії боржника у разі зміни кредитора у зобов'язанні, яке зобов'язаний виконати цей боржник. 

Read more

Заборгованість по картковому кредиту : що робити? Поради юриста.

kartkoviy-credit

На сьогоднішній день практично кожен працюючий громадянин України є володільцем такого атрибута ринкової економіки, як кредитна карта. Це може бути як зарплатна картка з кредитним лімітом, так і карта, через яку здійснювалася видача споживчого кредиту. 

Read more

Середа, 19 березня 2014

Заміна кредитора у зобов'язанні, або що таке договір цесії

pidpisannya-dogovoru-cessiyi

Іноді виникають ситуації, при яких у правовідносинах кредитора і боржника виникає потреба заміни однієї з сторін. У даній статті ми поговоримо про передбачену законом можливості заміни кредитора у зобов'язанні і правові наслідки такої процедури. 

Read more

Четвер, 06 лютого 2014

Особливості покупки готового підприємства (ТОВ, ПП)

cho-treba-znati-pri-kupivli-pidpriemstva

Той, хто хоче розпочати бізнес, нерідко стикається з питанням: «А що краще - відкривати нову компанію або придбати вже готову?». У кожному разі, відповісти на це питання ви зможете лише самі, оцінивши можливі переваги і недоліки первинної реєстрації, або покупки готової компанії. 

Read more

Зміна КВЕД (коду видів економічної діяльності). Процедура заповнення та подачі реєстраційної форми державному реєстратору.

zmina-kved-dlya-yuridichnih-osib-ta-fizichnih-osib-pidpriyemciv

Кожний бізнесмен, проваджуючи діяльність, може зіткнутися із ситуацією, коли необхідно змінити вид економічної діяльності. Не має значення, працює він у форматі юридичної чи ФОП – фізична особа підприємечь, потреба в зміні діяльності може виникнути на будь-якому етапі її провадження. Юридично зміна виду діяльності (або доповнення) закріплюється внесенням змін до даних, які містяться в ЄДР, а саме зміною кодів згідно класифікатору. В цій статті ми коротко розповімо про процедуру зміни видів економічної діяльності для юридичних та фізичних осіб. 

Read more

Вівторок, 04 лютого 2014

Про зміни законодавства при реєстрації платника податків

zmini-do-zakonu

Прийшов 2014 рік, початок якого був дуже насиченим подіями в різних сферах нашої країни. Практично всю увагу населення зосереджено на протестах, які відбуваються в столиці, однак для тих, хто бере участь у формуванні економічної основи України, важливою також буде інформація відносно нововведень законодавчої бази, яка регламентує ведення господарської діяльності, а саме Податкового кодексу. В цій статті мова буде йти про нововведення Податкового кодексу, які набули юридичної сили з 1-го січня 2014 року.

Read more

Понеділок, 03 лютого 2014

Аліменти за договором

alimenti-za-dogovorom

Сьогодні я пропоную зупинитися на розгляді такого питання як утримання дитини до досягнення нею повноліття. Більш звична назва - виплата аліментів. Звертаю вашу увагу, що таке питання може виникнути як після розірвання шлюбу, так і під час шлюбу. Закон не встановлює обмеження щодо звернення до суду, якщо батьки ще проживають однією сім'єю. Таким чином ми робимо висновок, що ваші обов'язки по відношенню до своєї дитини жодним чином не залежать від відносин з дружиною/чоловіком. Отже, уявімо собі ситуацію, що Ви вже прийняли рішення звернутися до суду, щоб стягнути аліменти, але в процесі розгляду позову, або навіть до його подачі, вирішили піти шляхом домовленості. У такому випадку, Ваша з чоловіком/жінкою угода буде називатися аліментний договір, а його назва при підписанні у нотаріуса буде «договір між батьками про виплату аліментів на утримання дитини». За своєю суттю це двосторонній договір, а в разі досягнення дитиною 14 років може бути тристороннім, де у кожної зі сторін є як права, так і обов'язки. Форма договору - письмова, і підлягає нотаріальному посвідченню. Вартість послуг нотаріуса за запевненням такого договору в ціновому діапазоні від 800 до 1000 грн. Для укладання договору Вам потрібно з собою взяти паспорта, ідентифікаційні коди, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо таке у Вас вже є або рішення суду), а також свідоцтво про народження дітей. Всі документи необхідні в оригіналі. 

Read more

Вівторок, 28 січня 2014

Бездіяльність державної виконавчої служби, або як змусити працювати державного виконавця результативно?

viddil-dergavnoyi-vikonavchoyi-slugbi

Юридична компанія «Оптімум», у зв'язку з частими зверненнями наших клієнтів з проханням дати юридичну консультацію з питання взаємодії громадян з виконавчими службами, вважає за необхідне розповісти, як можна впливати на державного виконавця для отримання результативності по своєму виконавчому провадженні. Дана стаття розкриє специфіку взаємовідносин державного виконавця зі сторонами виконавчого провадження, а також підкаже можливі важелі впливу на активізацію ходу виконавчого провадження. 

Read more

П'ятниця, 24 січня 2014

Отримання кредиту від нерезидента

otrimannya-kreditu-vid-nerezidenta

На сьогоднішній день при веденні великого та середнього бізнесу особистого капіталу власника, а також дохідної частини самого підприємства не завжди достатньо для підвищення продуктивності або підтримки вже досягнутих показників. У таких випадках позика (займ) у вигляді кредитування або фінансової допомоги може стати дуже корисним джерелом  отримання необхідних коштів. Отримувати подібного роду інвестиції можна як від резидентів України, так і від нерезидентів. У цій статті ми розповімо про реалізацію механізму отримання коштів від нерезидента. Під поняття «нерезидент» потрапляє як юридична, так і фізична особа. Ми не будемо вдаватися в економічний аналіз для з'ясування прийнятності фінансових умов в угодах, укладених з резидентами і нерезидентами; ми лише відзначимо певні юридичні особливості, які пов'язані з укладенням подібних угод, однією із сторін якої є іноземна особа. 

Read more

Четвер, 16 січня 2014

Відчуження нерухомого майна

prodag-neruhomosti

Кожна людина рано чи пізно стикається з відчуженням різних речей і предметів. У цій статті мова піде про порядок відчуження нерухомого майна, а саме про його правовове регулювання. Під поняттям «відчуження» ми маємо на увазі продаж, а також дарування та міну.

Read more

Архів статей

квітня 2014
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Нове зі статтей

Продовжуючи розпочату нами тему зміни сторін у зобов'язанні, в цій статті ми хотіли б коротко описати, як світової, основні дії...
На сьогоднішній день практично кожен працюючий громадянин України є володільцем такого атрибута ринкової економіки, як кредитна...
Іноді виникають ситуації, при яких у правовідносинах кредитора і боржника виникає потреба заміни однієї з сторін. У даній статті ми...